Emlékszem gyerekkoromban egy egy megfázás alkalmával Édesanyám vizet forralt egy lábosban és szárított kamillát szórt bele, majd egy törölközőbe bugyolálta a fejemet és rá kellett hajolnom a gőzölgő vízre. Csúnyán szólva “taknyom-nyálam” összefolyt és a szememet is bántotta. Nem a legkedvesebb emlékeim közé tartozik.
Szerintem nem vagyok egyedül…
Pedig az inhalálás az egyik legjobb módszer a nátha és a különböző felső légúti megbetegedések ellen. Ami viszont nagyon fontos! Nem szabad forró gőz felett inhalálni! A gőznek kellemesen melegnek vagy langyosnak kell lennie.
A gőz feloldja a letapadt váladékot, ami így könnyebben ki tud ürülni. Pozitív hatását 2-3 csepp illóolaj használatával is tudod fokozni, nézzünk rá néhány példát.
Vadlevendula (Lavandula Latifolia Spica) Ő a levendula család egyik oszlopos, bár a köztudatban méltatlanul kevésbé ismert tagja. Lágy illata mellett hatékony nyákoldó és köptető tulajdonsággal rendelkezik és sikeresen szembeszáll a baktérium-, és vírusfertőzésekkel is. A gyermekek egyik alapvető illóolaja felsőlégúti megbetegedések esetén.
Eukaliptusz radiata (Eucalyptus radiata) a légúti megbetegedések doktora. Kiváló nyákoldó és köptető hatású. Gyermekek esetében is alkalmazhatod, egyetlen ellenjavallata a görcsös köhögés, erre figyelni kell.
Teafa (Melaleuca alternifolia), ami szinte mindenre jó. Ellenjavallat nélkül használhatod, széles spektrumú baktérium-, és vírusölő. Védelmet nyújt a fertőzésekkel szemben.
Borsmenta (Mentha piperita) megkönnyíti a légzést, fellazítja a letapadt váladékot. Erős nyákoldó és görcsoldó hatású. Egyetlen egy csepp elég belőle! 6 év alatti gyermekek, várandós-, szoptatós anyák, epilepsziások és magas vérnyomásban szenvedők számára TILOS!
Fontos, hogy az inhalálást követően legalább egy órán át pihenj, ne menj ki a hideg levegőre.
A fentiekben említett olajok kapcsán, csak a Purnam Aromaműhelyben forgalmazott olajokra és azok használatára vállalok felelősséget! Köszönöm kedves megértéseteket!